Hakkımızda

Biz Kimiz

1992 yılından beri klinisyen Veteriner Hekimliği yapan Veteriner Hekim Ayhan Kaya ilaç sanayi sektörü deneyiminden sonra hayvan sağlığına hizmet amacıyla serbest klinisyenliğe başladı. İlk yıllarda deneyimli olduğu çiftlik hayvanları sağlığına hizmet etmiştir. Sonraki yıllarda pet hayvanlarına olan önem giderek arttıkça bu hususta sadece aşıcı Veteriner hekimliği hizmetinin yetersiz olduğunu görmüş yurt içi ve yurtdışı kongrelere katılarak pet sağlığında kırık tedavileri ve operasyonları( external fiksasyon, kilitli kuncher, pin ve plak uygulamaları, bandaj uygulamaları vs. gibi), radyoloji( röntgen, ultrasonograf, gözhastalıkları, anesteziyolji(inhalasyon anestezisi, lokal ve genel anestezi yöntemleri, ağrı ve yönetimi),hematolioji( kan tahlilleri ve yorumlanması), ekzotik hayvan sağlığı, kanatlı hayvan hastalıkları,immunoloji(aşılama ve bağışıklık), tek tırnaklı hayvan(at, eşek vb) hastalıkları, çiftlik yönetimi , hayvanlarda üreme ve üremenin denetimi, suni tohumlama ve embriyo transferi gibi konularda gerekli eğitim ve belgeleri alarak bu konularda profesyonel hizmetlerini geliştirmiştir. 2021 yılında oğlu Veteriner Hekim Alper Kaya da gerek kendi kliniklerinde ve gerekse üniversitede aldığı eğitimin deneyimiyle kliniğe kadro gücünü arttırmaya katkı sağlamıştır. Saha ve klinik yardımcı personelleri profesyonel eğitim almış Veteriner Sağlık Teknikerlerinden oluşmaktadır. Perakende ilaç satışında her ihtiyaca cevap verecek zenginlik, pet malzemeleri ve çiftlik hayvanları malzemelerinde de aynı ölçüde bir çok ihtiyaca cevap verilebilmektedir. Çevre sağlığı hususunda (fare, haşere mücadelesi) konularında sadece ilaç kısmına bağımlı kalmayıp mücadele edilen zararlıların biyolojileri ve beslenme şekilleri göz önüne alınarak mücadele programlanması bu faktörlere göre planlanmaktadır. Pet hayvanlarının bakımı (kuaför hizmetleri ve hospitalizasyonu ) profesyonel ekipman ve kadro ile yürütülmektedir. Klinikte röntgen, ultrasonografi, dijital steteskopi, dijital laryngoskopi-oftalmoskopi-otoskopi, kan analizleri, inhalasyon anestezisi, mikroskobik tanı yöntemleri, hastalık teşhisi için hızlı test kitleri ile teşhis ve tedavi yapılmaktadır. Mikroçip uygulaması gerekli sertifikalar verilmek suretiyle yapılmaktadır. Ameliyathanede ultraviyole ortam sterilizyonu yanı sıra tüm kliniğin hava sterilizasyonu ozon cihazı ile yapılmaktadır.

Neden Biz?

Deneyim, Donanım, Değer

  • 30 yılı aşkın deneyim,
  • Profesyonel kadro,
  • Röntgen, Ultrason, Kan Biyokimyası, Heamogram, Hızlı Tanı Kitleri, EKG, Dijital Steteskopi, Görüntülü otoskopi, Laryngoskopi … ve bunun gibi gittikçe gelişen teşhis yöntemleri bilgisayar programı ile entegre edilerek minimal hata düzeyinde yapılıyor,
  • Ortopedi cerrrahide deneyim, gaz anetezisi altında hasta monitorize edilerek yapılır, Gerekli sarf materyali reçete edilmeksizin piyasanın en uygun fiyatları ile tarafımızdan temin edilerek yapılır.
  • Tamamen şeffaf çalışmaktayız; cerrahi müdahalelerde geniş ekran kamerada canlı izleyebilir, hastanızın muayenesi esnasında temas halinde olup kendini daha güvende hissetmesini sağlayabilir ya da traş olurken siz yan koltukta kahvenizi yudumlarken can dostunuza yapılan her türlü müdahaleye şahit olma rahatlığını yaşarsınız.
  • 24 saat telefon veya whatsapp ile ulaşabilir, hastanızla ilgili desteği alabilirsiniz.
  • İlaç, mama, besin takviyeleri gibi ürün çeşitliliği elinizin altında olacaktır, olmayan ürünler de temin edilmek suretiyle tarafınıza ulaştırlmaktadır.
  • ÇÜNKÜ DENEYİMLİYİZ, DONANIMLIYIZ VE CAN DOSTLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR.