Ortopedik Cerrahi

Kırık fiksasyon operasyonları, intramedullar pin: Kemik içine uygulanan halk arasında çivi olarak tabir edilen uygulama. İçi boşluklu kemiklere uygulanır.

Plak: kırık uçlarını bir araya getirip vidalamak suretiyle birleştirmeyi sağlayan delikli plaklar. Titanyum veya paslanmaz çelikten yapılırlar. Hafif ve dayanıklı oluşundan dolayı titanyum kullanıyoruz.

Kilitli Kuncher: Kemik içi özel çiviler olup kemik dışından sabitleme vidaları ile sabitlenebilmektedir. üstte bulunan birleştirme vidası ile kemik sıkıca birleitirilebildiğinden hızlı bir kaynama sağlamaktadır. İçi boşluklu uzun kemiklerde kullanılır.

External fixation. Dıştan kemik uçları birleştirilip özel sabitleme materyali ile iyileşme sağlanıncaya kadar sabit tutulur ve daha sonra rahatlıkla çıkarılır.

Yumuşak Doku Cerrahisi

Kısırlaştırmalar, batın operasyonları

yaralanmalar ve deri lezyonları, idrar kesesi mide ve barsak tıkanmaları gibi operasyonlar…

Görüntüleme Sistemleri

Röntgen, ultrasonografi, dijital kameralı laryngoskopi-otoskopi-oftalmoskopi ile teşhis desteği….

Haemogram

Tam Kan Sayımı-

Tam kan sayımı cihazımızda kan tahlili yapılır ve petinizin sistemimizde kayıtlı olan datasına kaydedilir. Teşhiste önemli bir yer tutan haemogram deneyimli hekimimiz tarafından okunarak değerlendirilir ve sonuçla ilgili bilgiler teşhisle beraber sizlerle paylaşılır.

Biyokimya

Kan enzim ve elektrolit parametreleri

Kan biyokimyası enzim, elektrolit, kan gazları, hormon v.s bakılarak birçok organın işlevsel sorunlarına ulaşmamızda önemli bir tanı yöntemidir.

Ultrasonografi

Taşınabilir ultrason

Ultrason cihazı ile karın boşluğu organları, göz, kaslar gibi yumuşak dokularda yoğunluk değişimleri, büyüme, yabancı madde veya üremeler gibi patolojik değişimleri görmemizde iyi bir yol göstericidir.

Hasta Başı Monitörü

EKG, nbız, solunumoksijen seviyesi anlık olarak ölçülerek hastanın stabilitesi takip edilir.