BÖLÜMLERİMİZ

Ortopedik Cerrahi


Kırık fiksasyon operasyonları, intramedullar pin: Kemik içine uygulanan halk arasında çivi olarak tabir edilen uygulama. İçi boşluklu kemiklere uygulanır.

Plak: kırık uçlarını bir araya getirip vidalamak suretiyle birleştirmeyi sağlayan delikli plaklar. Titanyum veya paslanmaz çelikten yapılırlar. Hafif ve dayanıklı oluşundan dolayı titanyum kullanıyoruz.

Kilitli Kuncher: Kemik içi özel çiviler olup kemik dışından sabitleme vidaları ile sabitlenebilmektedir. üstte bulunan birleştirme vidası ile kemik sıkıca birleitirilebildiğinden hızlı bir kaynama sağlamaktadır. İçi boşluklu uzun kemiklerde
kullanılır.

External fixation. Dıştan kemik uçları birleştirilip özel sabitleme materyali ile iyileşme sağlanıncaya kadar sabit tutulur ve daha sonra rahatlıkla çıkarılır.
Yumuşak Doku Cerrahisi


Kısırlaştırmalar, batın operasyonları

yaralanmalar ve deri lezyonları, idrar kesesi mide ve barsak tıkanmaları gibi operasyonlar…

Görüntüleme Sistemleri


Röntgen, ultrasonografi, dijital kameralı laryngoskopi-otoskopi-oftalmoskopi ile teşhis desteği….


Haemogram


Tam Kan Sayımı-


Tam kan sayımı cihazımızda kan tahlili yapılır ve petinizin sistemimizde kayıtlı olan datasına kaydedilir. Teşhiste önemli bir yer tutan haemogram deneyimli hekimimiz tarafından okunarak değerlendirilir ve sonuçla ilgili bilgiler teşhisle
beraber sizlerle paylaşılır.
Biyokimya


Kan enzim ve elektrolit parametreleri


Kan biyokimyası enzim, elektrolit, kan gazları, hormon v.s bakılarak birçok organın işlevsel sorunlarına ulaşmamızda önemli bir tanı yöntemidir.


Ultrasonografi


Taşınabilir ultrason


Ultrason cihazı ile karın boşluğu organları, göz, kaslar gibi yumuşak dokularda yoğunluk değişimleri, büyüme, yabancı madde veya üremeler gibi patolojik değişimleri görmemizde iyi bir yol göstericidir.
Hasta Başı Monitörü


EKG, nabız, solunum oksijen seviyesi anlık olarak ölçülerek hastanın stabilitesi takip edilir.


Pet kuaför


Pet Bakım ve Kuaför


Traş; makas ve makine traşı, tırnak kesimi, anal kese boşaltımı, göz ve kulak temizleme birlikte yapılır.

Banyo; yıkama, kurulama, anal kese boşaltılması, kulak temizleme, göz temizleme birlikte yapılır.
Diş-Ağız Bakımı


Ağız ve Diş Bakımı Tartar Temizleme


Ağız kokusu tartar oluşumundan kaynaklanabilmektedir. Tartar temizliği anestezi altında yapılmakta olup hastanın hassasiyetine göre solunum anestezisi veya katı anestezikler eşliğinde yapılmaktadır.